Filozofií a cílem našeho chovu jsou tři základní a pro nás nejdůležitější věci :

Exteriér
Snažíme se, aby se námi odchovaní jedinci co nejvíce přiblížily požadovanému exteriéru.Proto vždy pečlivě vybíráme na sebe navzájem vhodné partnery.Odměnou jsou pak pro nás výstavní úspěchy našich "štěňátek", které získávají v mnoha zemích,dokonce i v zemi původu - v Rusku !
Vystavujeme v mnoha zemích,včetně Ruska a tak získáváme přehled o krycích psech nové krve, špičkového exteriéru a zdraví.Z těchto důvodů jezdíme také krýt do země původu.
Pro příliv nové, kvalitní krve, /v rámci dlouholeté spolupráce s přednými ruskými chovateli/,jsi z Ruska půjčujeme chovná zvířata té nejvyšší kvality, která určitý čas působí v našem chovu.

Povaha

Důležitá je pro nás povaha,která je pro toto plemeno velmi typická - pohodová,seběvědomá, vyrovnaná, bez zbytečné agresivity, ale v případě potřeby razantní ! Přesně tak, jak je psáno ve standartu….
Naši hafani i naše odchovy jsou klidné a vyrovnané povahy.Spolehlivý ostražití hlídači, milující děti a svoji rodinu.
V tomto duchu také odchováváme štěňata a vybíráme pro ně vhodné majitele, kteří chtějí milého kamaráda - parťáka ,a ne " řvoucí agresivní bestii " .
Kavkazan je pes vhodný do rodiny k dětem, které bezmezně miluje !

Zdraví

Velký důraz klademe na vynikající kondici, pohyblivost a zdravé klouby! Proto do chovu používáme pouze stoprocentně zdravé jedince, vždy s perfektním výsledkem rentgenu kyčelních kloubů (RTG DKK). Dysplazie kyčelních kloubů je většinou dědičná……

Výběr krycího psa je pro nás vždy hodně důležitý, proto dbáme především na kvalitu a účel spojení, ale také na zdraví a rodokmen budoucího otce našich štěňátek.
Úspěšně spolupracujeme s předními chovateli ze země původu, tam také jezdíme na krytí - dosud jako jediní v ČR !!! Od nich v rámci spolupráce dovážíme,nebo si půjčujeme dospělé,chovné jedince nejvyšší kvality, kteří dále působí v naší chovatelské stanici.
Chováme na fenách s vynikajícím výsledkem RTG DKK, poprvé jsou využity k chovu až kolem věku tří let, kdy jsou na mateřství již dostatečně vyzrálé …..

Naši hafani žijí v neustálém kontaktu s námi, u rodinného domu kde mají dostatek prostoru pro své skotačení a práci - hlídání (do něhož zahrnuli i oba sousední pozemky :-). Někdy si ale také rádi s námi zalenoší na gauči… Na jídelníčku mají vysoce kvalitní kanadské krmení zn. ACANA , u dospěláků samozřejmě neopomínáme ani maso.
Všechna štěňátka se v naší chovatelské stanici rodí pod stálým dohledem za přísných hygienických podmínek.Naše fenky jsou s narozenými štěňátky první týdny života vždy doma, ve speciálně upraveném porodním boxu ,kde mají naprostý klid a my je můžeme stále pozorovat.
Štěňátkům i jejich mamince je od prvních dnů věnovaná mimořádná , nepřetržitá péče a láska. Dokrmujeme pouze špičkovým krmivem ACANA Puppy Large breed .Zájemci mohou štěňátka spatřit až po čtvrtém týdnu věku, dříve je to z důvodu nebezpečí přenosu nákazy velmi nebezpečné a my nechceme riskovat, ani zbytečně stresovat maminku štěňátek......
Spolupracujeme s veterináři, kteří již během březosti kontrolují správný vývin plodu, před prodejem štěňátka prohlížejí, kontrolují zdravotní stav a kondici, u pejsků varlátka.Do nových domovů odcházejí naše štěňátka zcela socializovaná ,zvyklá na celodenní pobyt venku , několikrát odčervená , očkovaná a vždy čipovaná. Na cestu dostanou bohatou výbavičku a krmení do začátku .Kupní smlouva a pár řádků o výživě a péči je samozřejmostí. Podmínkou prodeje je laskavé zacházení a výborné podmínky ! Vždy nás zajímá osud našich odchovů, noví majitelé u nás mohou kdykoliv hledat pomoc a radu...Zájemcům o výstavy a chov rádi v začátcích pomůžeme :-)


Tolik ve stručnosti o našem chovu,nezávazná návštěva naší chovatelské stanice je samozřejmě vítána !

A na závěr něco málo z toho, co jsme za řadu let chovu a poctivé práce dokázali :

V chovu kavkazáků v rámci České republiky jsme dosáhli hned několik prvenství a chovatelských úspěchů:

- Jako první jsme odchovali několik jedinců s titulem INTERCHAMPION (Mezinárodní šampion krásy)

- Jako první (a dosud jediní) jsme odchovali fenu s titulem - JUNIOR ŠAMPION a ŠAMPION RUSKA, CHAMPION RKF (Ruská kynologická federace ) !!!

- Jako první (a dosud jediní) jsme odchovali feny s titulem EVROPSKÝ VÍTĚZ VDH! a psa s titulem EVROPSKÝ VÍTĚZ MLADÝCH VDH!

Naše fenka IGRUŠKA ERUDIT získala na EVROPSKÉ VÝSTAVĚ 2007 v Zagrebu titul
EVROPSKÝ VÍTĚZ MLADÝCH 2007posuzoval p.Revaz Khomasuridze Rusko

Naše fenka OTVAGA ERUDIT /Naše 3 generace!/získala na SVĚTOVÉ VÝSTAVĚ 2008 ve Stockholmu titul SVĚTOVÝ VÍTĚZ MLADÝCH 2008


- Jako první (a dosud jediní) jsme odjeli na krytí do země původu - do Ruska (vrh H,M ,CH2 )

- Jako první (a dosud jediní) máme výstavně úspěšné odchovy s titulem Champion, v největším počtu států - Rusko, Česká republika, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko, Lucembursko, Rakousko, Švýcarsko, Německo,Polsko,Lotyšsko,Maďarsko,Litva….

- Jako první jsme z Ruska dovezli dospělého jedince s titulem - CHAMPION RUSKA

- Jako první jsme začali k označení štěňátek používat čipů !


Několikrát jsme získali 1 místo v soutěži o nejlepší chovatelskou skupinu

Náš krycí pes ICH.PERESVET BULAT získal několikrát ocenění NEJLEPŠÍ PLEMENÍK ! / posuzuje se dle kvality a vyrovnanosti potomků./

Naše odchovy / nebo potomci našich odchovů/ žijí v nejrůznějších koutech světa :

Rusko, Ukrajina, USA , Slovensko, Slovinsko, Švýcarsko, Rakousko, Německo,Polsko,Rumunsko, Bulharsko, Řecko, Holansko...

Za skvělou prezentaci našich odchovů samozřejmě patří veliký dík především jejich trpělivým majitelům….Všem moc děkujeme !

Dana a Michal Burianovi


Ch.Igruška Erudit - BIS junior
MVP Bratislava


Otvaga Erudit - BIS puppy
MVP Budapešť

Otvaga Erudit - /Our 3 generation from our kennel Erudit/ Junior World Winner 08