Výstavní sezona 2007 aneb jak se dařilo Eruditu…..

Letošní výstavní sezona už je definitivně za námi a tak dovolte malé ohlédnutí ……

V roce 2007 byli výstavy v našem plemeni poměrně hojně obsazovány a to nejen u nás , ale také v zahraničí , kde jsme se mnohokrát utkali s kavkazáky z Ruska, Polska,Moldávie, Maďarska,Ukrajiny,Slovenska,Litvy,Chorvatska, Německa….několikrát jsme měli i štestí na rozhodčí ze země původu u kterých jsme vždy nějaký ten titul urvali :-))

V letošním roce jsme sjezdili opravdu hodně výstav .Úspěšně jsme vystavovali v Rusku,Polsku, Lucembursku, Slovinsku, Chorvatsku, Německu,Slovensku, kde jsme našemu českému chovu ostudu jistě neudělali ! Námi odchované fenky Hrozinka a Igruška letos válcovaly konkurenci hlava nehlava :-))

Hned v lednu jsme se blýskli ve slovinské Ljublaně ,kde jsme za jeden víkend zvládli 2 výstavy mezinárodní a jednu klubovou.I zde jsme narazili na konkurenci z Ruska, Polska , Itálie a pány rozhodčí z Ruska….přesto jsme s Igruškou získali trojím vítězstvím titul Junior šampion Slovinska a klubový vítěz mladých.Náš odchovaný pes Geroj Erudit byl v mezitřídě ohodnocen titulem CACIB !

Z jara jsme se nechali zlákat zajímavou akcí - první speciální výstavou pro kavkazáky a středoasiaty která se konala v Polsku za příjemného posuzování pani rozhodčí z Běloruska.Ani tam jsme nepropadli.Igruška ve třídě mladých v početné konkurenci 9ti fen skončila jako výborná 2 za fenkou importovanou z Ruska, v mezitřídě pak rovněž v konkurenci ruského importu získala titul CAC naše Hrozinka ! Daminka ve třídě šampionů hodnocená jako výborná 2, res.CAC. Naši krycí pejsci se umístili také výborně - Bulat vyšel jako vítěz s titulem CAC v souboji se světovým vítězem 2006…a Péťa /Opasný Sopernik/ předveden ve třídě otevřené s titulem CAC.

Letos jsme vystavovali i v zemi původu a opět velmi úspěšně .Náš krycí pes ICh.Peresvet Bulat získal titul CACIB a stal se tak šampionem Ruska a šampionem RKF! Naše fenka Daminka se umístila na krásném druhém místě s titulem res.CAC a dle našich informací by i ona měla šampionát Ruska nárokovat ale zda se nám povede diplom vyřídit je zatím ve hvězdách :-))

V létě se nám povedl opravdu husarský kousek a to na letošní Evropské výstavě v Zagrebu, kdy v silné konkurenci překrásných pejsků jsme vyhráli dokonce 3x třídu ! Igruška se s titulem CAJC stala Evropskou vítězkou mladých 2007 ! Moc nás těší, že jsme jako vůbec první chovatelé kavkazáků pro naše plemeno vybojovali tak prestižní titul …. Péťa ve třídě otevřené a Hrozinka v mezitřídě - Oba získali titul CAC, to vše pod taktovkou rozhodčího ze země původu pana Revaze Khomasuridzeho !

Štestí nám přálo i letos na nejprestižnější akci pro plemeno - na klubové výstavě.V Čechách získala titul BOB a BIS naše Hrozinka , Igruška nezůstala pozadu a vyhrála soutěž o nejtypičtější hlavu a to i na výstavě speciální, kde se také stala vítězkou speciální výstavy. Na slovenské klubovce nám udělal radost náš mladý, teprve desetiměsíční pejsek Loupežník Rumcajs Erudit, který u pana rozhodčího z Ukrajiny porazil všechny své soky a s titulem BOB a BIS se stal absolutním vítězem výstavy i přes to, že byl ze všech nejmladší !

Tento rok jsme se také zůčastnili bonitace a to na jaře s Daminkou /ICh.Da-Mi-Bur Erudit / a na podzim s Elinkou /ICh.Elita Erudit/ obě se vyznamenaly výborným hodnocením exteriéru, vyrovnanou povahou s aktivní obrannou reakcí, kdy na první pokus obě získaly nejvyšší hodnocení 44455 ! A pak že nejde skloubit povaha a výstavy :-)) jak je vidět, všechno jde, když se chce….. Také s výsledkem RTG DKK u obou jsme spokojeni - Elinka 0/0, Daminka 0/1.

Tolik něco málo z roku 2007….

Závěrem bychom rádi poděkovali všem majitelům našich odchovů za špičkovou péči a lásku kterou jim věnujete , díky také za skvělou prezentaci na výstavách a těšíme se na viděnou v nové výstavní sezoně 2008, kterou Eruďátka rozjíždějí v lednu - Národní výstavou v Olomouci…
Všem ostatním ať již příznivcům našeho chovu či nikoliv, přejeme v Nové roce vše jen to nejlepší ….

V roce 2007 si naše chovatelská stanice připsala na vrub :
Evropský vítěz mladých 2007
3 x Klubový vítěz mladých /ČR,SK,SLO/
4 x Interšampion
2 x BIS
BIS Junior /MVP Bratislava/
BIS junior II.
Reserve BIG
Šampion 2x RUS,1x RKF,1x ČR, 1x LUX, 1x D , 2x PL,
junior šampion 3x ČR, 2x SK, 1x CRO, 1x SLO, 1x BiH, 1x SCG
18 x BOB
Vítěz speciální výstavy
2x Národní vítěz
1x Evropský vítěz VDH
1x Evropský vítěz mladých VDH
2 x Klubový šampion KRaAOP


Dana a Miša Burianovi
Naše holčičky - Igruška a Hrozinka s paničkou