EVROPSKÁ VÝSTAVA VDH DORTMUND 2007

6.5 tak, jako minulý rok i letos jsme se zúčastnili VDH - Evropské výstavy v Dortmundu. Tuto prestižní výstavu pořádá Německá kynologická společnost VDH a zadávají se zde tituly Evropský vítěz VDH a Evropský vítěz mladých VDH. Tento prestižní titul láká každoročně mnoho chovatelů,proto je akce rozdělena do 3 dnů.Letos se zúčastnilo celkem 9 000 psů ze 30ti zemí ! Okukovat pejsánky přišlo úctihodných 40 000 díváků….

I při tak velikém náporu vystavujících je to výstava velice příjemná bez jediné chybičky v organizaci.Už na vstupním listu je uveden přesný čas, kdy se bude dané plemeno v kruhu prezentovat, což jistě nejvíce oceníme my,zahraniční vystavovatelé. Cesta ve městě je přehledně značená směrovkami,ocenili jsme i poměrně levné parkovné v areálu výstaviště.Pěkné haly, velmi prostorné kruhy s židličkami pro diváky, pro nás vystavující pevně zabudované výstavní klece s koberečky a to zcela zdarma, vážně :-)

Kromě výstavního katalogu je zde k mání výstavní program, také zdarma, kde se divák dozví kdy, kde a co se bude dít…:-)
Z České Republiky jsme plemeno KAO přijeli hájit s našimi princezničkami - Igruška , Hrozinka a Elinka si vedli troufám si říci skvěle…Naše nejmladší fenka IGRUŠKA ERUDIT v silné konkurenci získala titul CAJC - EVROPSKÝ VÍTĚZ MLADÝCH VDH , její starší sestřička ELITA ERUDIT získala ve třídě šampionů titul CAC a res. CACIB, v mezitřídě se předvedla HROZINKA ERUDIT která se s tituly CAC, CACIB,BOB stala EVROPSKÝM VÍTĚZEM VDH 2007 a absolutním vítězem v plemeni…
Posuzování se velmi dobře zhostila p. Elina Than-Hietalahti z Finska.

Stejně jako minulý rok i letos to byla výstava velmi štědrá,poháry za první místo v každé třídě věnované klubem KOC , krásný pohár za titul EV +EVM od pořadatele VDH. Dále pytle krmení od firmy Happy dog a Royal Canin.
Za BOBa nám ohromnou radost udělala velká cestovní kabela a láhev kvalitního šampaňského kterou jistě oslavíme naše krásné umístění na této prestižní akci…:-)

D+M

Hrozinka Erudit Elita Erudit Igruška Erudit