EURO DOG SHOW 2007 - Evropská výstava v Zagrebu

Když se nám v zimě dostala do rukou přihláška na letošní Evropskou výstavu,neváhali jsme ani chvilku, pro kavkazské ovčáky byl jako rozhodčí nominován pan REVAZ KHOMATZURIDZE z Ruska !
Tento rozhodčí je nejen v zemi původu vyhlášený specialista a odborník právě na plemena KAO a SAO ! Také je velmi vyhledávaný pro svoji nestrannost a přísnost s jakou tato plemena posuzuje…pro nás je vždy veliká čest,a to bez ohledu na ocenění, nechat své pejsánky posoudit tímto člověkem, který ví, jak má plemeno vypadat a co je v typu žádoucí…

Do Chorvatska jsme vyrazili v noci a cesta byla poměrně příjemná,ale dlouhá, nemohla jsem se dočkat …těšila jsem se na výstavu, na své přátele z Ruska a tajně jsem doufala,že se naši pejsánci budou aspoň trochu líbit…
Dorazili jsme před osmou, a tak jsme ještě urvali slušné místo ve stínu,protože počasí v Zagrebu je snad ještě horší než u nás…

Otevřela jsem katalog a tak, jak jsem předpokládala, konkurence na nejvyšší úrovni… O prestižní titul přijeli bojovat většinou chovatelé z Ruska,kdy nejvíce psů dovezla a vystavovala p.Jagotkyna / Chs Russkij Risk/ s přáteli z Moldávie.
Dále pak vystavovatelé z Madarska,Rumunska,Moldávie,Itálie,Srbska,Slovenska,Chorvatska za Českou Republiku my a manželé Omeluchovi.

Poslední úpravy srsti ,které nám tentokrát nebyli moc platné,protože většina našich pejsků je v letním kožíšku, a už jsme nedočkavě přešlapovali u kruhu….
A že bylo na co koukat ! Pejskové to byli překrásní, ve výborné kondici,profesionálně předvedení, bez sebemenšího náznaku agresivity,prostě výstava opravdu na Evropské úrovni….pan rozhodčí využíval stupnici známkování od výborné až po dobrou, tak, jak to má být…posuzoval velmi přísně,ale spravedlivě, jak jsme u něj zvyklý, velký důraz kladl na celkovou mohutnost a velikost ,typovost hlavy, neopomíjel ani pohyb a charakter pejska.Jednotlivce posuzoval velmi důkladně, o vítězi dlouho přemýšlel.Pejsky prohmatával od hlavy až po paty :-)…prostě nic mu neušlo ….

A jak jsme dopadli my ??? BOMBOVĚ :-)…


Ve třídě mladých se předvedla naše mladá fenka IGRUŠKA ERUDIT ,která v konkurenci překrásných fen z Ruska /Russkij Risk/ a Madarska ZVÍTĚZILA !!!
V1, CAJC - EVROPSKÝ VÍTĚZ MLADÝCH + zadávaný titul JUNIOR CHAMPION Chorvatska !

V mezitřídě bojovala naše další fenka HROZINKA ERUDIT která taktéž v kvalitní konkurenci ZVÍTĚZILA !!!
V1, CAC !!!

Ve třídě otevřené byl manželem vystavován náš Péťa OPASNY SOPERNIK IZ GRADA VELIKOVO, který dočasně hostuje v naší chovatelské stanici, s hodnocením : VÝBORNÝ 1, CAC !!!
Ve třídě šampionů se v silné konkurenci předvedl další náš pes PERESVET BULAT , ocenění známkou VÝBORNÁ , vzhledem k momentální kondici srsti jsem to čekala horší :-) Na tato překrásná ocenění jsme jako chovatelé nesmírně pyšní ! Prosadit se v konkurenci psů ze země původu u tak uznávaného rozhodčího je pro nás veliká čest …
Doufáme, že tento první Evropský titul který jsme vybojovali a vyfoukli rusům, bude prezentovat nejen naší chovatelskou stanici ale celý chov kavkazáků v naší zemi….

Na závěr děkuji všem kteří nám drželi palečky, za milé gratulace a přáníčka !


Dana Burianová

Pozn.:
- Kompletní výsledky najdete zde
- Další fotky naleznete na http://security-dog.org/vystavka/eurodog_2007/index.html