Národní výstava Olomouc 12.1.2008
... aneb jak začala výstavní sezona pro naše odchovy...


Letošní výstavní sezonu jsme se rozhodli zahájit Národní výstavou v Olomouci a to hlavně proto, že se zde sešlo 11 našich odchovů z celkem 22 vystavovaných kavkazáků !
Zastoupení jsme měli ve třídě štěňátek ,dorostu,mladých , ve třídě otevřené a vítězů...za příjemného a spravedlivého posuzování pana Tibora Havelky ze Slovenska se nám vedlo skvěle ...

 
Ve třídě štěňátek nás skvěle reprezentovali 3 pejsci z vrhu "O" .Všichni oceněni známkou velmi nadějná ! Moc blahopřejeme !
 
Ve třídě dorostu se předvedli 2 sourozenci z vrhu N, Nebojsa Faloušek Erudit a Neohrožený Erudit , oba měli trošku "veselejší náladu" , což pan rozhodčí vzhledem k věku toleroval :-)) Oba pejsky ocenil známkou velmi nadějná...Moc blahopřejeme!
 
Ve třídě mladých s konkurencí bojoval náš mladý, nadějný pejsek
Loupežník Rumcajs Erudit
, který dalším prvenstvím získal ve věku 13 měsíců titul
Junior šampion ČR !
 
Ve třídě šteňátek nastoupily k souboji dvě sestřičky z vrhu "O" , obě poprvé v hale, poprvé v rušném prostředí, přesto vyrovnané , plné seběvědomí a dobré nálady...obě oceněny jako velmi nadějné ! Moc blahopřejeme !
 
Do třídy dorostu se přijela ukázat energická fenka Metaxa Erudit, hravá, předvádět se jí moc nechtělo :-))
přesto s krásným posudkem a oceněním velmi nadějná !Blahopřejeme !
 
Ve třídě otevřené nastoupila naše Hrozinka Erudit v konkurenci dvou starších fen se umístila na prvním místě s titulem CAC a tak se stává držitelkou titulu Český šampion
 
To nejlepší nakonec :-))) ve třídě vítězů si pana rozhodčího získala naše fenka Igruška Erudit , která se s tituly CAC,NÁRODNÍ VÍTĚZ a BOB stala absolutním vítězem v plemeni ! V závěrečních soutěžích se v II.skupině FCI umístila na šestém místě .
 
Velké blahopřání patří také fenkám z chovatelské stanice Kamenná stráž .Mladá fena Jaga Kamenná stráž, dcera našeho Balagura a vnučka našeho Bulátka získala titul CAJC ,její matka Charza Kamenná stráž získala ve třídě otevřené titul res. CAC!

Na závěr bychom rádi poděkovali všem zůčastněným Eruditům za skvělou prezentaci našeho chovu, za báječný a příjemný den, za trpělivost a pomoc .A samozřejmě se těšíme naviděnou.....
Dana a Michal