Klubová výstava Lotyšsko 2006

První víkend v červenci jsme vyrazili do dalekého Lotyšska (bývalá země SSSR) na zdejší klubovou výstavu klubu RUSGUARD združujícího ruské rasy - Kavkazský ovčák, Středoasijský ovčák, Jihoruský ovčák, Ruský černý teriér, V. Lajka.
Jako expert pro tato plemena přijela posuzovat paní Tatiana Chumakina z Běloruska. Účast byla hojná, soutěžit přijeli pejsci ze sousední Litvy, Estonska a Ruska. Početné zastoupení měli také domácí Lotyši.
Naše česká výprava si v takovéto silné konkurenci vedla skvěle!
Posuďte sami - naše fenka ICH. AGRI-AS ERUDIT vybojovala krásné druhé místo z velmi pěkným posudkem a titulem r. CAC ! V soutěži o nejlepší fenu obsadila třetí místo.
Náš pes ICH. PERESVET BULAT získal všechny zadávané tituly - CAC, KLUBOVÝ VÍTĚZ, BOB, čímž se stal šampioném Lotyššska. V závěrečných soutěžích opět zvítězil a s titulem BIS se stal absolutním vítězem celé výstavy!
Atmosféra celé této prestižní akce byla velmi pohodová, přátelská. Celé vystavování provázel bujarý potlesk který patřil všem soutěžícím a jejich pejskům.
Na úplném konci výstavy se předávaly krásné dary od sponzorů, ješte povinné focení a pózování vítězů a potom jak už tomu v těchto ruských zemí bývá zvykem se uspořádala bohatá hostina, kde se v družné náladě pilo, jedlo, hodovalo a taky trochu zpívalo až do pozdních hodin.....
Musím říct, že tak bezvadnou, přátelskou atmosféru jsme už hodně dlouho nezažili. Seznámili jsme se se spoustou prima chovatelů, vyměnili informace o chovu ve své zemi a samozřejmě také poznali nové zajímavé pejsky na krytí....
Jen jedno jsme museli slíbit, že příští rok přijedeme znova.... a věřte že i přez únavnou cestu 3000 km přijedeme velmi rádi.

Dana a Michal Burianovi

Fotografie z této akce jsou k prohlédnutí ZDE.