Přerov 2008


Překrásný jarní den v Přerově

 
V sobotu 27.4. se konala v Přerově bonitace klubu KKPP a odpoledne následovalo klubové setkání klubu KRAOP. Musím říci, že to byl výborný nápad, spojit takto příjemné s užitečným a přichystat tak pro spousty kynologů pěkný den.

Vše se konalo na kynologickém cvičišti v přilehlé vesničce, což byla vlastně veliká zahrada posetá pampeliškami, až oči přecházely. Občerstvení fungovalo v malé, ale útulné klubovně, chutné klobásky, výborná kávička, to vše s velmi příjemnou obsluhou.

Pozvání k posuzování bonitace přijala rozhodčí a chovatelka paní Mayerová, která jak jsme se mohli přesvědčit na NV v Ostravě, je sice přísná, ale jistě i spravedlivá. Ani tentokrát ji na bonitovaných jedincích nic neuniklo :-). Posuzovala dlouho, důkladně a myslím, že každý byl s posudkem svého pejska spokojen.

Celkově tu vládla velmi milá, příjemná atmosféra, věřte nebo ne, nikdo nikoho v koutku nepomlouval, nikdo se na nikoho nemračil. Prostě byl to pohodový den, za který patří veliký dík vedení klubu KKPP, paní Mayerové, která po skončení bonitace trpělivě zodpovídala zvídavé dotazy začínajících vystavovatelů a chovatelů. Poděkování patří také panu figurantovi, který dostal z každého pejska to, co v něm dřímalo.V neposlední řadě má na pěkném dni velkou zásluhu také Zuzka Nevrlá.   

My jsme tentokrát bonitovali naše odchované mladé holčičky Igrušku a Hrozinku. Obě byly uchovněné s krásným posudkem exteriéru i povahy. Hrozince byla naměřená výška 74 cm, což je také velmi pěkné, zvláště v dnešní vlně kavkazů typu bonsai :-), v povaze byla hodnocena písmenkem A – aktivní.

Igruška byla uchovněna s výškou 72,5 cm, v povaze hodnocena písmenkem B1 – vyrovnaná s razancí.

Obě naše fenky tímto také splnily poslední podmínku k udělení titulu Klubový šampion KRAOP.

V klubových soutěžích, které následovaly odpoledne, byla opravdu veliká a hodně dobrá konkurence! My jsme zde byli jako naprostí nováčci, ale přesto jsme mezi ostřílenými pejsky nepropadli, ba naopak! Igruška v povahové soutěži 1. stupně získala třetí místo a jako odměnu voňavé tyčinky :-), Hrozinka pak v této soutěži 2. stupně získala místo druhé a v nejvyšším 4. stupni kde je přímý útok figuranta na psa se zákusem, jsme se také probojovali na místo druhé a získali pytlík zasloužených pamlsků.

V soutěži open handling kde bojovalo zhruba 10 pejsků a pánečků z řad KAO, SAO, MSP jsem si s mojí výstavní exhibicionistkou Igruškou vyhěhala první místo a pohár!

Večer jsme ještě poseděli s přáteli, poklábosili o všem a o ničem a plni dojmů a zážitků z krásného dne se rozjeli do svých domovů. My to měli krapet z ruky, ale co je pro nás, výstavní blázny, kteří najezdí po výstavách tisíce kilometrů po celé Evropě, 300 km tam a 300 km zpátky…

 

Dana a holky Eruditky

 

Fotogalerii z této akce najdete zde
a video našich holčiček zde :-)